Járványhelyzeti Intézkedési terv

Járványhelyzeti  Intézkedési terv-

Mátray Gábor Általános Iskola

1.     A Vásártéri iskolaépületbe a diákok beengedése kettő kapun, a kiengedése három kapun történik, beosztás szerint.

2.     Az iskola területére lépés előtt a belépőknek a kezüket fertőtleníteniük kell.

3.     A külsősök (beleértve a szülőket is) belépését nyilvántartjuk. Kizárólag igazgatói engedéllyel és maszkban léphetnek be. A távozásuk után a takarítóknak az érintett területeket fertőtleníteniük kell.

4.     Az 1. napon a tanulók behozzák az eszközeiket, és nem visznek haza semmit.

Nem adjuk ki a tankönyveket, füzeteket. Oktatáshoz nem szükséges eszközök behozatala tilos! A diákoknak a saját taneszközeiket a nap végén bele kell rakniuk a táskájukba, amelyen szerepelnie kell a nevüknek. Az esetlegesen elrendelt karantén esetén könnyen haza tudják vinni.

A 3. héttől a pedagógus által meghatározott taneszközöket viszik haza, hogy fel tudjanak készülni a következő órára.

5.     Fontos a rendszeres kézmosás.

6.     Az osztályok előre meghatározott rendben tartózkodhatnak a közös tereken:

v Az udvaron: előre összeállított napi órarend szerint.

v A WC-kben: meghatározott időpontokban használhatják az osztályok.

v A folyosók: szünetben lehetőleg ne használják a tanulók, maradjanak a termekben. Elcsúsztatott csengetési rend van az új épületben. A többi épületben a régi csengetési rend működik.

7.     Étkeztetés: Kijelölünk még két tantermet az ebédeltetéshez. Ezeket ebédelés előtt fertőtlenítik. Egy helyiségben csak egy tanulócsoport tartózkodhat étkezéskor is!

Az ebédlőben az ebéd kivitelekor szigorú távolságtartás kell az ott étkezőktől!

8.     A takarítók minden csoportváltás előtt fertőtlenítenek az étkezőhelyeken és a mosdókban.

9.     Amikor két osztály mégis keveredik (felügyelet, buszutazás) maszkot kell viselni, illetve távolságot kell tartani.

10.Kérem, hogy a testvérek is tartsák be az iskolában ezeket a szabályokat!

Török Katalin